آیا شما نیز به دنبال شرایطی برای برگزاری مراسم عروسی ارزان هستید؟ آیا می دانید برای کاهش هزینه های مراسم عروسی خود یا فرزندانتان باید چه اقداماتی را انجام دهید؟

امروزه برگزاری مراسم هایی همچون عقد، نامزدی، بله برون، عروسی وغیره بیش از گذشته هزینه بردار است. زیرا نه تنها نوسانات بازار بر هزینه های این مراسم ها تاثیر گذاشته است بلکه طبق رسم و رسومات این مجالس را مجلل تر، بزرگ تر و حتی با هزینه های بیشتر برگزار می کنند.

حال آنکه در این بین بسیاری از افراد به دلایل مختلفی همچون کمبود بودجه توانایی برگزاری این مراسم ها را ندارند. به همین دلیل به دنبال شرایط و موقعیت هایی هستند که بتوانند حداقل بخشی از هزینه های مراسمی همچون عروسی را کاهش دهند.

اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، باید بدانید که با برخی از اقدامات امکان کاهش هزینه ها و برگزاری عروسی کم خرج در تهران برای شما فراهم می شود. برای آشنایی با این ترفندها در ادامه با ما همراه باشید.

 

ترفندهای برگزاری مراسم عروسی ارزان

این روزها برگزاری مراسم هایی مانند عروسی از نظر هزینه ها بسیار دشوار شده است و افراد را به دغدغه ها و چالش های بزرگی مواجه می کند. چنان که این هزینه های گزاف در بسیاری موارد باعث می شود که افراد از برگزاری مراسم عروسی در شیک ترین و لوکس ترین باغ تالار تهران پشیمان شوند.

باغ تالار ظرفیت پایین

برگزاری مراسم عروسی در وسط هفته و رزرو باغ تالار ارزان

شاید باورتان نشود اما یکی از عوامل بسیار موثر بر افزایش هزینه ها عروسی، هزینه رزرو باغ تالارها و تالارها است. در این رابطه باید بدانید با برخی از اقدامات می توانید هزینه رزرو تالار عروسی خود را کاهش دهید. یکی از این اقدامات این است که تاریخ برگزاری مراسم عروسی شما وسط هفته باشد.

زیرا به طور کلی در سراسر ایران و به خصوص در تهران هزینه رزرو تالار یا باغ برای شب های آخر هفته بیشتر از وسط هفته است. به همین دلیل در صورتی که تاریخ عروسی شما وسط هفته باشد، امکان برگزاری مراسم عروسی ارزان به راحتی برای شما فراهم می شود و هزینه کم تری را برای رزرو باغ یا تالار مورد نظر پرداخت خواهید کرد.

 

کاهش تعداد مهمانان و برگزاری عروسی در تالارهای کم ظرفیت و ارزان

یکی دیگر از ترفندهایی که در کاهش هزینه رزرو تالار به شما کمک می کند، این است که تعداد مهمانان خود را کم کنید. همانطور که می دانید هزینه رزرو تالار و باغ هایی که وسعت و فضای بیشتری دارند و مخصوص مراسم هایی با تعداد مهمانان زیاد هستند، بیشتر است.

به همین دلیل هر اندازه تعداد مهمانان مراسم عروسی شما بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری را برای رزرو تالار مورد نظر پرداخت کنید. این در صورتی است که اگر تعداد مهمانان شما زیاد نباشد، می توانید با رزرو باغ تالار با ظرفیت کم هزینه های مراسم عروسی خود را کاهش دهید. زیرا این باغ تالارها متناسب با فضا و تجهیزات کم تر هزینه مناسب تری را از مشتریان دریافت می کنند.

 

اجاره لباس عروس به جای خرید آن

لباس عروس در واقع یکی از گران قیمت ترین لباس های بانوان است که تنها برای یک شب کاربرد دارد. به طوری که خرید لباس عروس بخش زیادی از هزینه های عروسی را تشکیل می دهد. این در حالی است که امروزه مزون ها و فروشگاه های بسیاری علاوه بر فروش لباس عروس امکاناتی را برای اجاره آن نیز فراهم کرده اند.

به طوری که با مراجعه به این مراکز و اجاره لباس به جای خرید آن، قدم بزرگی در مسیر برگزاری مراسم عروسی ارزان برمی دارید. زیرا به طور کلی قیمت اجازه این لباس نسبت به خرید آن بسیار کم تر است و می توانید باقی هزینه آن را برای موارد ضروری تر صرف کنید.

 

از تهیه گیفت عروسی صرف نظر کنید

امروزه یکی از هزینه های غیرضروری در برگزاری مراسم هایی همچون عروسی، تهیه گیفت است. هدف از تهیه گیفت ها این است که مراسم عروسی شما به یادماندنی شود، حال آنکه روش های دیگری نیز برای دستیابی به این هدف وجود دارد.

به طوری که تنها کافی است شما مراسمی شاد و دلنشین برگزار کنید و به مهمانان خوش بگذرد تا برای آن ها خاطره انگیز شود. در این صورت هیچ نیازی به تهیه گیفت عروسی و پرداخت هزینه های آن نیست. بنابرین امکان برگزاری مراسم عروسی ارزان بدون تهیه گیفت نیز وجود دارد و با این کار می توانید بودجه آن را در موارد ضروری تر خرج کنید.

تالار قیمت مناسب تهران

برگزاری عروسی بدون کارت دعوت

از گذشته تا کنون برای برگزاری مراسم های بزرگی مانند ولیمه سفر حج، عروسی وغیره برای دعوت مهمانان از کارت دعوت استفاده می شود. به طوری که روز به روز مدل های جدیدی از کارت دعوت ها تولید می شوند و هر اندازه این کارت ها مدرن تر، شیک تر و خاص تر باشند، قیمت بالاتری دارند.

به عنوان مثال اگر تمامی مهمانان خود را با تماس تلفنی، پیامک، پیام در شبکه های مجازی وغیره دعوت کنید، دیگر مجبور به پرداخت هزینه کارت دعوت نخواهید بود. همچنین جالب است بدانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی و حضور اکثر افراد در شبکه های مجازی، امکان فرستادن کارت دعوت مجازی برای مهمانان فراهم شده است.

به طوری که می توانید خودتان به تنهایی یا به کمک یک فرد حرفه ای کار دعوت مجازی برای مراسم عروسی خود بسازید و برای همه مهمانان ارسال کنید. در این صورت هیچ هزینه ای را برای تهیه کارت دعوت پرداخت نخواهید کرد و موفق به برگزاری مراسم عروسی ارزان می شوید. در عین حال به زیباترین و به روزترین شکل ممکن مهمانانتان را برای عروسی خود دعوت می کنید.

 

شام سلف سرویس نداشته باشید

آیا می دانید دلیل اصلی برگزاری مراسم های عروسی مجلل و باشکوه چیست؟ در گذشته رسم و رسوماتی بوده است که افراد برای اتفاقات بزرگ و خوب زندگی خود همچون ازدواج به اقوام، خویشاوندان و دوستان خود شام می داده اند.

پیرامون این شام دادن به مرور زمان بخش های دیگری ایجاد شد و آن را به عروسی های امروزی تبدیل کرده است. به طوری که حتی شام عروسی نیز شکل و شمایلی مشابه با گذشته ندارد و امروزه در بسیاری از مراسم های عروسی شام به شکل های مختلفی سرو می شود.

چنان که برخی از افراد با برگزاری مراسم عروسی خود در بهترین باغ تالار تهران، شام عروسی خود را به صورت سلف سرویس سرو می کنند. این کار شاید بسیار خاص باشد و توجه همگان را جلب کند اما هزینه بسیاری دارد.

بنابراین اگر قصد برگزاری مراسم عروسی ارزان را دارید، بهتر از سرو شام به شکل سلف سرویس صرف نظر کنید. در این صورت نه تنها هزینه های مراسم شما کاهش پیدا می کند بلکه در عروسی شما مقدار زیادی از پیش غذا، غذا، دسر وغیره اسراف نمی شود.

تنها یک یا دو نوع غذا برای شام داشته باشید

اگر می خواهید مراسم عروسی خود را در باغ تالار شرق تهران و با هزینه مناسب برگزار کنید، پیشنهاد می دهیم که فقط یک یا دو نوع غذا برای شام سرو کنید. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی قیمت انواع مواد غذایی روز به روز در حال افزایش است.

به همین دلیل اگر بخواهید مجلسی مجلل با انواع غذاها، پیش غذاها و دسرها برگزار کنید، مجبور به پرداخت هزینه های گزافی هستید که ممکن است شما را با کمبود بودجه مواجه کنید. در صورتی که اگر در مراسم عروسی خود یا فرزندانتان تنها یک یا دو نوع از غذاهای پرطرفدار را به عنوان شام سرو کنید، هم هزینه ها کاهش پیدا می کند و بهترین شام را سرو خواهید کرد.

بنابراین برای برگزاری مراسم عروسی ارزان لازم است که برخی از روش های مصرف گرایی امروزی را کنار بگذارید.

 

تنها برای مهمانان قطعی خود ورودی و هزینه پذیرایی و شام پرداخت کنید

آیا همچنان می پرسید چطور عروسی کم خرج بگیرم؟ یکی از روش های دیگری که در برگزاری عروسی با قیمت مناسب به شما کمک می کند، این است که از حضور قطعی مهمانان خود مطلع شوید.

شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که مهمانی خانوادگی یا دوستانه ای را برگزار کنید و تعداد زیادی از مهمانان به دلایل مختلف در مهمانی حضور پیدا نکنند. این در حالی است که شما برای همه مهمانان خود میوه، شیرینی، شام یا ناهار و دیگر تجهیزات مهمانی را آماده کرده اید و نیامدن آن ها موجب به هدر رفتن زحمات و بودجه شما شده است.

بنابراین توصیه می کنیم برای برگزاری مراسم عروسی ارزان این اشتباهات را تکرار نکنید و تنها برای مهمانان قطعی خود شام و پذیرایی در نظر بگیرید. برای این کار تنها کافی است که هنگام دعوت مهمانان از آن ها بخواهید در همان زمان به شما اطلاع دهند که آیا حتما در مراسم عروسی شما شرکت می کنند یا خیر.

 

کیک عروسی نخرید یا کوچک و خامه ای بخرید

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که بخش زیادی از هزینه های مراسم عروسی به خصوص مراسم هایی با مهمانان زیاد را کیک عروسی تشکیل می دهد. بنابراین اگر شما هم به فکر برگزاری مراسم عروسی کم خرج در باغ تالار جاجرود هستید و می خواهید کیک تهیه کنید، باید به این موضوع توجه کافی را داشته باشید.

در این رابطه باید بدانید که اصولا پخش کیک بین مهمانان به خصوص اگر تعداد آن ها زیاد باشد، کار آسانی نیست. به همین دلیل بسیاری از تالارها و افراد از این کار صرف نظر می کنند. بنابراین در صورتی که کیکی چند طبقه و بزرگ داشته باشید، کاملا حیف و میل می شود و حتی هزینه ای که برای تهیه آن پرداخت کرده اید، به هدر می رود.

به همین دلیل اگر از ما نظر بخواهید، می گوییم اصلا کیک تهیه نکنید اما اگر وجود کیک در مراسم عروسی برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است نیز راهکارهایی برای کاهش هزینه ها وجود دارد. به طوری که می توانید کیکی کوچک یا خامه ای تهیه کنید که هزینه کم تری را برای آن بپردازید. در این صورت هم در عروسی خود کیک دارید و هم موفق به برگزاری مراسم عروسی ارزان می شوید.

 

خرید دسته گل مصنوعی، کاهش هزینه و ماندگارتر

یکی دیگر از هزینه های گزافی که برای برگزاری مراسم عروسی خود باید پرداخت کنید، هزینه دسته گل است. آیا می دانید برای خرید دسته گل طبیعی عروسی باید چه مقدار هزینه پرداخت کنید؟ اگر نمی دانید، تنها کافی است که به یک گل فروشی مراجعه کنید تا از قیمت های سرسام آور مطلع شوید.

حال شاید با توجه به این موضوع برای شما سوال پیش آمده باشد که پس چطور عروسی کم خرج بگیرم؟ هیچ جای نگرانی نیست. این بار نمی توان مانند کیک، دسته گل را نیز از عروسی حذف کرد اما می توان دسته گل طبیعی نخرید.

زیرا در صورتی که دسته گل عروسی شما با استفاده از گل های مصنوعی آماده شده باشد، نه تنها هزینه زیادی برای آن پرداخت نمی کنید بلکه ماندگارتر است. بنابراین برگزاری مراسم عروسی ارزان با یک دسته گل مصنوعی هم امکان پذیر است.

 

ماشین عروسی را از دوستان خود قرض کنید

ماشین عروس یکی دیگر از چالش های برگزاری عروسی ارزان قیمت در تهران است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند. به احتمال زیاد شما نیز جز این دسته از افراد هستید و می خواهید در شب عروسی خود با ماشین عروسی لوکس و لاکچری راهی منزل شوید.

حال در این صورت اگر بخواهید ماشین لوکسی برای عروسی خود بخرید که قطعا مجبور به پرداخت هزینه بسیاری هستید. هزینه اجاره ماشین عروس های لوکس هم دست کمی از خرید آن ندارد و همچنان ممکن است برای شما زیاد باشد.

بنابراین ما یک راهکار خوب برای شما داریم که بسیاری از این افراد با استفاده از آن به بهترین شکل عروسی خود با استفاده از یک ماشین لوکس و بدون پرداخت هیچ هزینه ای برگزار می کنند.

در واقع اگر اقوام یا دوستان شما ماشین لوکس و لاکچری دارند و می توانید با آن ها صحبت کنید که اجازه دهند برای شب عروسی از ماشین آن ها استفاده کنید، هیچ هزینه ای را برای داشتن ماشین عروس دلخواه خود پرداخت نخواهید کرد. بنابراین برگزاری مراسم عروسی ارزان با وجود ماشین عروس لوکس غیرممکن نیست.

به جای گل آرایی، شمع آرایی کنید

گل آرایی امروزه یکی از قسمت های اصلی مراسم های مختلف است. به طوری که از انواع گل های طبیعی و مصنوعی با چیدمان های گوناگون برای دیزاین فضا، میز وغیره استفاده می شود. در این رابطه باید بدانید با توجه به قیمت گل ها، گل آرایی هزینه زیادی دارد.

در عین حال دیزاین نداشتن میز یا دیگر قسمت های مراسمی مانند عروسی جلوه زیبایی ندارد. بنابراین شما اگر می خواهید مراسم عروسی ارزان قیمتی داشته باشید و در عین حال نگران دیزاین میز و فضا هستید، توصیه می کنیم از شمع آرایی به جای گل آرایی استفاده کنید.

در این صورت دیگر مجبور به پرداخت هزینه زیادی برای گل آرایی نخواهید بود و بخش زیادی از بودجه خود را از دست نمی دهید. همچنین شمع آرایی جلوه زیبا و شیکی به میز پذیرایی و شام شما می دهد.

 

در عروسی سفره عقد نچینید!

در این رابطه باید بدانید که هزینه چیدمان، دکوراسیون و وسایل سفره عقد بسیار زیاد است. به همین دلیل اگر شما نیز بخواهید مانند دیگران در عروسی خود سفره عقد داشته باشید، باید بودجه قابل توجهی را برای آن در نظر بگیرید.

به همین خاطر اگر قصد برگزاری مراسم عروسی ارزانی را دارید، با وجود سفره عقد امکان پذیر نیست. بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که قبلا در مراسم عقد خود در محضر یا منزل، سفره عقد داشته اید، دیگر در عروسی سفره عقد نچینید.

زیرا شما یک بار عکس برداری و فیلم برداری های لازم را با سفره عقد انجام داده اید و نیازی به تکرار نیست. پس از این طریق سعی کنید با کاهش بخشی از هزینه ها، بودجه خود را برای موارد مهم تری صرف کنید.

 

تشریفات و خدمات مجالس و کاهش هزینه های عروسی

آیا می دانستید امروزه مراکزی وجود دارند که در کاهش هزینه های عروسی و دیگر مراسم ها به شما کمک می کنند؟ می پرسید چگونه؟ تصور نکنید که این مراکز به شما پول قرضی یا بدون بازگشت می دهند تا مراسم عروسی خود را برگزار کنید. هرگز این چنین نیست.

این مراکز با تخصص، مهارت و تجربه پرسنل خود در زمینه های مختلف به شما کمک می کنند که ضمن برگزاری مراسم عروسی کم خرج در تهران و شهرستان ها، بهترین و به یادماندنی ترین مراسم را داشته باشید.

امروزه در سراسر ایران و به خصوص در پایتخت مراکزی تحت عنوان مجموعه های تشریفات مجالس مشغول به فعالیت هستند که در تمام جوانب برگزاری مراسم هایی همچون عروسی به مشتریان خود کمک می کنند.

به طوری که اگر به این مراکز مراجعه کنید، به شما کمک می کنند که بهترین باغ تالارها یا تالارها را متناسب با تعداد مهمانان و نیازهای خود با قیمت مناسب رزرو کنید. همچنین در این مراکز تشریفاتی می توانید از خدمات دیگری همچون عکس برداری، فیلم برداری، پذیرایی، دیزاین فضا وغیره با قیمت خوب و متناسب با بودجه خود بهره مند شوید.

حال آیا شما نیز به فکر برگزاری مراسم عروسی ارزان با کمک این مراکز افتاده اید اما نمی دانید بهترین مرکز تشریفات کجاست؟ همچنان با ما همراه باشید.

 

بهترین تشریفات برای برگزاری عروسی ارزان قیمت در تهران کجاست؟

شاید تعداد مراکز تشریفات در تهران و شهرستان ها زیاد باشد اما باید بدانید همه آن ها خدمات کامل و با قیمت مناسبی ندارند. اگر شما به دنبال مجموعه ای هستید که صفر تا صد مراسم خود را به آن بسپارید و از خدمات مورد نظر متناسب با بودجه خود بهره مند شوید، باید بدانید تنها برخی از مراکز این امکان را برای شما فراهم می کنند.

مجموعه تشریفاتی یاکند یکی از این مراکز در تهران است که بیش ترین و بهترین خدمات را برای برگزاری مراسم های گوناگونی از جمله عقد، بله برون، نامزدی، عروسی، سالگرد، تولد وغیره ارائه می دهد. همچنین در صورتی که بودجه کمی داشته باشید و در عین حال بخواهید از خدمات زیادی برای مراسم عروسی خود بهره مند شوید، این مجموعه تشریفاتی شما را ناامید نخواهد کرد.

زیرا با روش های گوناگون از جمله رزرو باغ تالار بدون ورودی تهران، سرو تعداد کمی از غذا و میوه و دیگر شیوه ها امکان برگزاری مراسم عروسی ارزان قیمت در تهران را برای شما فراهم می کند. علاوه بر این ها جالب است بدانید که قیمت خدمات مختلف این مرکز تشریفاتی از جمله دیزاین فضا، تهیه کیک و شام، پذیرایی، بادکنک آرایی، گل آرایی وغیره در مقایسه با مراکز دیگر مناسب تر است.

بنابراین با مراجعه به مجموعه تشریفاتی یاکند از بابت هزینه های مراسم عروسی خود و مواجهه با کمبود بودجه هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت.

 

در نتیجه

از آنجایی که امروزه هزینه های مراسم هایی مانند عروسی بسیار زیاد است، در این مقاله تلاش کردیم تا آنچه که باید درباره برگزاری مراسم عروسی ارزان بدانید را برای شما شرح دهیم. چنان که ترفندهای مختلفی مانند دعوت مهمانان کم و رزرو تالار کم ظرفیت و ارزان، شمع آرایی به جای گل آرایی، قرض گرفتن ماشین عروس وغیره به شما آموزش داده شد.

همچنین دانستید که اگر انواع مختلفی از غذاها را به صورت سلف سرویس برای شام سرو نکنید و لباس عروس را نخرید، تا چه اندازه هزینه ها کاهش پیدا می کنید. علاوه بر این ها با یک راهکار مهم یعنی مراجعه به مراکز تشریفات برای برگزاری عروسی کم خرج در تهران آشنا شدید.

در این رابطه گفته شد که اگر از خدمات مجموعه هایی مانند یاکند استفاده کنید، علاوه بر برگزاری مراسم عروسی مطابق با خواسته های خود دچار کمبود بودجه نخواهید شد.