مهمانداری در جشن عروسی،جشن نامزدی و جشن تولد

برخلاف تصور ،مهمانداری در جشنها و مراسم از قوانین خاصی پیروی کرده و بر اساس چارچوبی خاص و از پیش تعیین شده اجرا  شده که فقط افراد آموزش دیده می توانند از پس آن برایند و تفاوت بسیار زیادی با پرسنل خدماتی دارند.به دلیل اینکه مهماندار در تمام لحظات جشن شما حضوری فعال داشته و به نوعی ویترین جشن شما به حساب می آیند پیش از از عقد قرارداد با موسسه خدمات مجالس و تشریفات خود ،عکس یا فیلم از تیم مهمانداری مشاهده نموده و ویژگیهای مهمی که باید داشته باشند را در نظر بگیرید.

موسسه خدمات مجالس و تشریفات یاکند متشکل از مهمانداران حرفه ای و تحصیلکرده به صورت ویژه از مهمانان پذیرایی کرده و شبی رویایی برایتان خواهند ساخت.در ادامه به ویژگیهایی خانمهای یک تیم مهمانداری حرفه ای می پردازیم:IMG_20180514_181533_762لباس فرم:

مهترین ویژگی یک تیم مهمانداری حرفه ای متحدالشکل بودن لباس فرمشان می باشد.به صورت متداول خانمهای مهماندار نیز از کفش چرم مشکی،کت دامن ست با کلاه استفاده می نمایند.در این مورد نیز بعضی از موسسات خدمات مجالس و تشریفات مانند تشریفات یاکند اقدام به اختصاصی کردن مهمانداران خانم می نمایند و به جای کت دامن از شلوار پارچه ای و ساپورت ضخیم مشکی ،شومیز مشکی و کفش اسپرت استفاده می نمایند.

.بعضی از موسسات خدمات مجالس و تشریفات همانند خدمات مجالس و تشریفات یاکند اقدام به تهیه جلیقه و پاپیون اختصاصی و با طرح خاص نموده تا ضمن بالا بردن کلاس و کیفیت جشن عروسی و جشن نامزدی موسسه خدمات مجالس و تشریفات خود را با دیگر رقبا متمایز سازند.

از نظر پوشش ظاهری مهماندار موسسه خدمات و مجالس یاکند یکی از بهترین خدمات مجالس عروسی در تهران می باشد.

2-ظاهر مهماندار:

ظاهر مهماندار نیز از دیگر مواردیست که در کنار رعایت دیگر اصول مهمانداری از عوامل موفقیت تیم مهمانداری می باشد.

خانمهای مهماندار نیز فبل از شروع جشن باید آرایش نمایند.نکته بسیار مهم اینکه آرایش نباید خیلی زیاد بوده و به اصطلاح لایت آرایش نمایند.داشتن موهای سشوار شده و بسته نیز از دیگر مشخصه هاییست که یک مهماندار حرفه ای خانم باید رعایت کند.

3-بج سینه

تمام پرسنل مهماندار باید بج سینه داشته باشند.جای قرارگیری بج سینه قسمت چپ بدن و بروی قلب می باشد.معمولا موسسه خدمات مجالس و تشریفات معتبر بج سینه مخصوص به خودشان را داشته تا پرسنل مهماندار برای مهمانان قابل تشخیص بوده و نیازهای خود را به مهمانداران منتقل نمایند.

فیزیک بدنی مهماندار نیز از دیگر موارد مهم برای مهمانداران می باشد.مهمانداران  خانم نیز باید قدی مابین 165 الی 180 داشته باشند و به هیچ عنوان نباید اضافه وزن داشته باشند.

5-حسن اخلاق:

مهماندارن باید اخلاق خوب داشته باشند و در طول مراسم لبخند از روی لبشان محو نگردد.نسبت به دستورات و اوامر مهمانان صبور بوده و در برطرف ساختن نیازشان از جان و دل مایه بگذارند و هیچگونه ترش رویی با مهمانان نداشته باشند.445320821_356439

6-بوی خوش:

به علت تماس نزدیک مهماندار با مهمان تیم مهمانداری باید در طول مراسم خوش بو بوده و احیانا بوی نا مطبوع و عرق ندهند.به همراه داشتن ادکلن و نکشیدن سیگار در جهت برآورده ساختن این ایتم کمک بسیاری خواهد نمود.

7-تحصیلات:

حداقل مدرک غیر مرتبط برای مهماندار دیپلم به بالا می باشد.البته افراد علاقمند میتوانند با گذراندن دوره های مخصوص و معتبر و اخذ لیسانس این دوره ها شروع به فعالیت نمایند.مسلط بودن به زبان انگلیسی هم جزو مواردیست که در جشنهایی با حضور مهمانان خارجی الزامیست تا ضمن برقراری ارتباط صحیح با این دسته از مهمانان حس راحتی را به آنها القا کرده و ساعاتی خوش برایشان فراهم نمایند.