آیا شما نیز برای برگزاری مراسم عروسی خود دچار تردید شده اید و نمی دانید که برای عروسی خود جشن بگیرید یا خیر؟ آیا می دانید هدف از مراسم عروسی چیست و برگزاری این مراسم چه اهمیتی دارد؟
از گذشته تاکنون در ایران و اکثر کشورهای دنیا به مناسبت آغاز زندگی مشترک دو جوان جشن و پایکوبی به شکل های مختلف برگزار می شود. به طوری که در اولین شب آغاز زندگی بسیاری از افراد همچون خانواده، دوستان، آشنایان وغیره آن ها را همراهی می کنند.
هر فرد از برگزاری مراسم عروسی، اهداف مختلفی دارد اما برخی اهداف نیز همگانی است. بنابراین اگر نمی دانید برای شروع زندگی مشترک خود بهتر است عروسی بگیرید یا خیر، توصیه می کنیم ابتدا با این اهداف آشنا شوید.
سپس به راحتی می توانید متناسب با معیارها و اولویت های خود تصمیم قطعی برای برگزاری این مجلس یا عدم برگزاری آن تصمیم بگیرید.وظایف تشریفات مجالس

هدف از مراسم عروسی کدام است؟

برگزاری مراسم عروسی یکی از رسوماتی است که از گذشته تاکنون ادامه دارد. این مراسم تنها به ایران مربوط نمی شود و در اکثر کشورهای دنیا نیز مجلس عروسی وجود دارد اما هر یک به شکلی متفاوت این کار را انجام می دهند.
امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش توقعات افراد در برگزاری چنین مجالسی، بسیاری از عروس ها و دامادها برای برگزاری این مراسم دچار تردید می شوند. به طوری که برخی ترجیح می دهند این هزینه را به پیشرفت زندگی دونفره خود، برای یک سفر خارجه، کمک به ایتام وغیره اختصاص دهند.
اما بعضی دیگر تلاش می کنند که مراسم عروسی خود را در لوکس ترین باغ تالار تهران و به بهترین شکل برگزار کنند. حال اگر شما نیز قصد دارید زندگی مشترک خود را آغاز کنید، ممکن است در این دوراهی سردرگم باشید و ندانید کدام گزینه بهتر است.
بنابراین باید بدانید هدف از عروسی چیست. زیرا در این صورت می توانید با در نظر گرفتن این اهداف و اهمیت و اولویت آن ها در زندگی خود، بهترین تصمیم را برای برگزاری مراسم عروسی اتخاذ کنید. در این رابطه باید بدانید چند هدف از مراسم عروسی عبارت هستند از:

جشن گرفتن مهم ترین شب زندگی هر فرد

یکی از مهم ترین اهدافی که باعث می شود افراد نسبت به برگزاری عروسی در بهترین باغ تالار تهران اقدام کنند، جشن گرفتن برای مهم ترین شب زندگی آن ها است. همانطور که می دانید شب عروسی و آغاز زندگی مشترک برای دو نفر، مهم ترین شب زندگی آن ها محسوب می شود.
زیرا در این شب تغییری بزرگ در مسیر زندگی هر دوی آن ها رخ می دهد و تا پایان عمر به شکلی متفاوت و به صورت مشترک باید زندگی کنند. به همین دلیل از گذشته مرسوم است که برای این مناسبت مهم جشنی بزرگ با عنوان عروسی برگزار شود.
به طوری که در این شب عزیزترین افراد نزدیک به عروس و داماد دور آن ها جمع می شوند و این اتفاق بزرگ در زندگی آن ها را برایشان جشن می گیرند.

ساختن یک خاطره به یادماندنی از زیباترین اتفاق زندگی هر فرد

دیگر هدف از مراسم عروسی این است که عروس و داماد می خواهند زیباترین اتفاق زندگی خود را با برگزاری یک جشن بزرگ به یادماندنی کنند. زیرا بسیاری از عروس ها و دامادها در این شب به وصال عشق خود می رسند و این زیباترین آرزوی آن ها است که به آن دست پیدا کرده اند.تشریفات مجالس چه خدماتی دارد
به همین دلیل این شب چنان برای آن ها مهم و خاص است که تلاش می کنند با برگزاری عروسی در باغ تالار شرق تهران، از این اتفاق خاطره ای به یادماندنی را در کنار دوستان و آشنایان خود ثبت کنند. به طوری که تا سال ها بعد با تماشای عکس ها و فیلم های مراسم عروسی خود همان ذوق شب اول را مجدد تجسم می کنند و برای آن ها بسیار شیرین خواهد بود.

رسمیت بخشیدن به ازدواج عروس و داماد

اگر می خواهید بدانید هدف از عروسی چیست، باید گفته شود که یکی از اهداف اساسی این مراسم این است که ازدواج زوجین به رسمیت شناخته شود. مهم ترین هدف از مراسم عروسی این است که ازدواج شرعی و عرفی دو فرد به صورت رسمی بین اعضای خانواده، اطرافیان، دوستان و آشنایان آن ها شناخته شود.
به طوری که با برگزاری این مراسم همه افراد در ازدواج آن دو مطلع می شوند و بدین شکل از بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهد شد. ضمن اینکه از آن پس در مهمانی ها، دورهمی ها وغیره به عنوان یک خانواده شناخته و دعوت می شوند.
زیرا در عروسی از شما یک تصویر دونفره و در کنار یکدیگر تا همیشه در ذهن مهمانان ثبت می شود. حال اگر برای برگزاری این مجلس به کمک نیاز دارید، می توانید از مراکز تشریفات عروسی مانند یاکند کمک بخواهید.

دادن ولیمه به آشنایان

یکی دیگر از اهداف افراد برای برگزاری مراسم عروسی این است که به آشنایان، اعضای خانواده، دوستان، همکاران وغیره ولیمه بدهند. این یک رسم قدیمی است که ریشه آن به عقاید مردم مربوط می شود. به طوری که بر اساس آن افراد باید برای چند مورد از جمله آغاز زندگی مشترک به اطرافیان خود ولیمه بدهند.
این ولیمه همان مهمانی شام و هدف از مراسم عروسی است که امروزه بسیار مجلل تر و باشکوه از گذشته برگزار می شود. به طوری که علاوه بر شام، جشنی مفصل در باغ تالار رودهن یا دیگر تالارهای تهران برگزار می کنند و ضمن رقص و پایکوبی، عکس برداری و فیلم برداری وغیره، شامی خاص و بی نظیر نیز به مهمانان می دهند.

نمایش عروس و داماد به خانواده ها

از دیگر اهدافی که در پاسخ به سوال هدف از عروسی چیست مطرح می شود؛ می توان به نمایش عروس و داماد به خانواده ها اشاره کرد. امروزه در مراسم عقد یا نامزدی بسیاری از افراد تنها اعضای خانواده نزدیک را دعوت می کنند.
به همین دلیل ممکن است بسیاری از دوستان، آشنایان، همکاران و خانواده های دور با عروس و داماد آشنایی نداشته باشند. بنابراین در صورت برگزاری مجلس عروسی، خانواده داماد به خوبی با عروس، خانواده، اقوام و آشنایان او آشنا می شوند.
همچنین خانواده عروس در مراسم عروسی در باغ عروسی در تهران، داماد خانواده را می شناسند و با اعضای خانواده و اقوام او آشنا می شوند. بدین شکل دو خانواده با یکدیگر نیز به خوبی ارتباط برقرار می کنند و این هدف از مراسم عروسی به دوام زندگی مشترک زوجین نیزی کمک بسیاری خواهد کرد.

افزایش پایبندی زوجین به زندگی مشترک

بر اساس تحقیقات انجام شده در آمریکا ثابت شده است که زوجینی که مراسم عروسی برگزار می کنند نسبت به دیگران پایبندی بیشتری به زندگی مشترک خود دارد. البته این موضوع برای کشورهای خارجی که زوجین در مجلس عروسی تعهدات خود را به زندگی مشترک ذکر می کنند، صادق تر است.
اما امروزه با توجه به رسم و رسومات جدید، بسیاری از عروس و دامادها مراسم خطبه عقد و پیوند ایرانی خود را نیز در مراسم عروسی برگزار می کنند. به این شکل آن ها نیز از تعهدات خود در این مجلس یاد خواهند کرد و این امر موجبات پایبندی بیشتر آن ها به این تعهدات و به زندگی مشترک را فراهم می کند.تشریفات و حدمات عقد
بنابراین اگر شما نیز می خواهید بهترین زندگی مشترک را آغاز کنید، باید بدانید برگزاری مراسم عروسی و ذکر تعهدات در حضور جمع بسیار بهتر از برگزار نکردن آن است. البته نیازی نیست که برای دستیابی به این هدف از مراسم عروسی، مجلسی تجملاتی و گران قیمتی برگزار کنید.
زیرا با کمک مراکز خدمات مجالس همچون مجموعه تشریفاتی یاکند می توانید مجلسی ارزان، زیبا و به یادماندنی را به مناسب عروسی خود داشته باشید.

گسترش روابط اجتماعی زوجین

شاید تا به حال از بعضی زوجین شنیده باشید که پس از ازدواج خود تا چه اندازه تنها هستند و حوصله شان سر می رود و به مشکلاتی از این قبیل اشاره کرده باشند. در این رابطه باید بدانید یکی دیگر از اهداف بسیار مهمی که برای برگزاری مراسم عروسی مطرح می شود، گسترش روابط اجتماعی عروس و داماد است.
به طوری که در این مجلس داماد و عروس با خانواده ها، آشنایان، دوستان، همکاران خود و پدر و مادر یکدیگر بیشتر آشنا می شوند و موجب برقراری ارتباط بیشتر با آن ها می شود. بدین شکل ممکن است رفت وآمدهای زوجین پس از این مراسم افزایش پیدا کند و این امر به یک هدف از مراسم عروسی یعنی گسترش روابط اجتماعی آن ها کمک بسیاری خواهد کرد.
ضمن اینکه برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار مختلط شرق تهران یا تالارهای جدا موجب می شود که زوجین پس از عروسی خود احساس تنهایی نکنند. زیرا کسانی که در عروسی آن ها دعوت بوده اند، پس از تشکیل زندگی مشترک عروس و داماد، آن ها را پاگشا می کنند و از آن ها در مهمانی ها دعوت خواهند کرد.

برگزاری مراسم عروسی با کمک تشریفات مجالس معتبر

تا به اینجا تلاش کردیم به اهداف برگزاری عروسی اشاره کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم گیری را برای این بخش از زندگی خود انجام دهید. حال در صورتی که تصمیم شما برای برگزاری این مراسم قطعی باشد، ممکن است به کمک نیاز داشته باشید.
در این رابطه باید بدانید امروزه مراکز بسیاری تحت عنوان خدمات و تشریفات انواع مراسم ها در سراسر ایران و تهران فعالیت می کنند که با کمک آن ها می توانید بهترین مراسم عروسی را برگزار کنید. زیرا این مجموعه ها در زمینه های مختلف و برای مجالس گوناگون، خدمات متفاوتی را به مشتریان خود ارائه می دهند تا بتوانند مجلس دلخواه خود را برگزار کنند.
بنابراین حال که دانستید هدف از مراسم عروسی چیست، می توانید با مراجعه به این مراکز تشریفاتی و بیان معیارها و برنامه های خود برای مهم ترین شب زندگی تان از آن ها بیشترین کمک را دریافت کنید. زیرا در این مجموعه ها مانند مرکز تشریفاتی یاکند افرادی مشغول به کار هستند که در زمینه های مختلف خدمات مجالس عروسی بیشترین اطلاعات و تجربه را دارند.رزرو باغ عروسی
چنان که این افراد متناسب با برنامه های شما، بهترین اطلاعات را در اختیارتان قرار می دهند تا مراسم شما همانطور که در رویای خود دیده اید، برگزار شود. همچنین خدمات لازم را در این زمینه به بهترین شکل به شما ارائه می دهند.

خدمات تشریفات یاکند برای برگزاری عروسی

از جمله خدمات و تشریفات مهمی که با مراجعه به مرکز تشریفاتی یاکند برای برگزاری مجلس عروسی خود از آن ها بهره مند می شوید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• رزرو مکان مناسب: با کمک این مجموعه می توانید تالار، باغ تالار، باغ، باغ عروسی مختلط و دیگر مکان ها را متناسب با بودجه و سلیقه خود به راحتی پیدا و رزرو کنید.
• پذیرایی از مهمانان: یاکند نه تنها وسایل پذیرایی مورد نیاز برای مراسم ها را تهیه می کند و این زحمت را از دوش شما برمی دارد بلکه برای کمک به شما برای پذیرایی در مجلس اعزام مهماندار و نیروی پذیرایی حرفه ای نیز دارد.
• دیزاین: از دیگر خدمات یاکند برای دستیابی به چندین هدف از مراسم عروسی باید به دیزاین فضا، دیزاین جایگاه عروس و داماد، دیزاین شام وغیره اشاره کرد که شامل گل آرایی و شمع آرایی می شود.
• تهیه و سرو غذای مراسم ها
• عکس برداری و فیلم برداری
• و بسیاری موارد دیگر.
به طور کلی باید بدانید مجموعه ما صفر تا صد برگزاری مجالس مختلف را در باغ تالار جاجرود و دیگر مکان ها برعهده می گیرد.

در نتیجه

از آنجا که امروزه بسیاری از عروس و دامادها با توجه به شرایط اقتصادی برای برگزاری مراسم عروسی خود دچار تردید می شوند، در این متن به این موضوع پرداختیم که هدف از مراسم عروسی چیست؟
در پاسخ به این سوال به چندین مورد از اهداف مهم برای برگزاری این مجلس از جمله به رسمیت شناختن ازدواج عروس و داماد، گسترش روابط اجتماعی و برگزار کردن جشن برای مهم ترین شب زندگی آن ها اشاره کردیم.
همچنین دانستید که هدف از برگزاری عروسی پایبندی بیشتر زوجین به تعهدات، ساختن شبی خاطره انگیز برای وصال آن ها به عشقشان، دادن ولیمه به اطرافیان و نمایش عروس و داماد به خانواده ها است. سپس متوجه شدید که اگر تصمیم شما برای برگزاری این مراسم قطعی است، می توانید از خدمات مختلف مراکز تشریفاتی مانند یاکند استفاده کنید. صفر تا صد مراسم خود را به یاکند بسپارید و مانند یک مهمان از عروسی خود لذت ببرید.