آیا شما نیز می‌خواهید مراسم عقد خود را در فضای باز باغ برگزار کنید؟ آیا دوست دارید با 10 مدل سفره عقد در فضای باز آشنا شوید و سپس زیباترین سفره عقد را برای خود دیزاین و چیدمان کنید؟

از گذشته تاکنون یکی از اساسی ترین بخش های مراسم عقد، سفره آن است که با عنوان سفره عقد شناخته می شود. در این سفره از وسایل به خصوصی استفاده می کنند و عروس و داماد در پس آن قرار می گیرند تا عقد بین آن ها جاری شود.

امروزه با توجه به افزایش اهمیت دیزاین و چیدمان، مدل های مختلفی از این سفره با دیزاین های گوناگون وجود دارد. به طوری که ایده سفره عقد در فضای باز با ایده های چیدمان این سفره در فضای منزل یا تالار متفاوت است.

به همین دلیل ما در این متن برای دیزاین هرچه بهتر سفره عقد در فضای باز، قصد داریم 10 ایده پرطرفدار و جدید را معرفی کنیم. پس برای دیزاین زیباترین سفره عقد با ما همراه باشید.

آشنایی با 10 مدل سفره عقد در فضای باز

سفره عقد یکی از رسوم مهم در برگزاری مراسم عقد از زمان قدیم بوده است و هنوز نیز مردم به این رسم پایبند هستند. در این سفره خوراکی ها، آینه و شمعدان، قرآن، میوه، نان و پنیر و سبزی و بسیاری موارد دیگر را مقابل عروس و داماد قرار می دهند و سپس عقد بین آن ها جاری می شود.

در قدیم در یک سفره تنها این وسایل را قرار می دادند اما امروزه شرایط بسیار تغییر کرده است. از آنجا که روز به روز اهمیت چیدمان و دیزاین در مراسم های مختلف بیشتر می شود، ایده های گوناگون و جدیدی برای چیدمان این سفره وجود دارد.

البته این ایده ها متناسب با فضای قرارگیری سفره متفاوت هستند. به طوری که اگر بخواهید سفره عقد را در فضای باز باغ یا باغ تالار پهن کنید، دیزاین آن با سفره ای که در منزل پهن می شود، متفاوت خواهد بود. بنابراین با توجه به اینکه به تازگی چیدمان سفره عقد در فضای باز طرفداران بیشتری دارد، ما در ادامه به معرفی 10 مدل سفره عقد در باغ و فضای باز می‌پردازیم:

سفره عقد جدید با استند

یکی از جدیدترین روش های دیزاین سفره عقد، استفاده از استند است. این روش نه تنها برای چیدمان سفره عقد در فضای باز بلکه برای دیزاین آن در منزل و فضاهای دیگر نیز کاربرد بسیاری دارد. در این شیوه دیزاین شما کافی است یک استند با هر شکل، طرح، رنگ و جنسی تهیه کنید.

سفره عقد با استند

سپس با استفاده از وسایل مختلف مانند تور، حریر، ساتن، گل طبیعی یا مصنوعی، ریسه وغیره به تزیین این استند بپردازید. البته توجه داشته باشید اکسسوری های مورد استفاده برای تزیین استند با دیگر بخش های سفره شما از نظر رنگ و دیگر موارد هارمونی داشته باشند.

پس از این مرحله کافی است استند را پشت سفره عقد و دقیقا پشت صندلی های عروس و داماد قرار دهید. وجود این استند علاوه بر اینکه به سفره شما جلوه بسیاری می بخشد، باعث زیبایی فضا برای عکاسی و ثبت عکس و فیلم هایی فوق العاده از مهم ترین روز زندگی شما می شود.

سفره عقد زیبا با استفاده از باکس های شیشه ای، چوبی و آینه ای

دومین مورد از 10 مدل سفره عکس در فضای باز، این است که برای چیدمان سفره خود از باکس های چوبی، شیشه ای یا آینه ای استفاده کنید. اگرچه سال ها است که سفره عقدها را با استفاده از این باکس ها دیزاین می کنند اما روز به روز مدل های جدیدتری از آن ها به بازار عرضه می شود و هر یک جلوه خاصی به فضای شما می دهند.

بنابراین اگر قصد برگزاری عقد فضای باز را دارید، می توانید با این باکس ها به چیدمان سفره بپردازید و وسایل را روی آن ها قرار دهید تا جلوه بیشتری داشته باشند. دقت کنید که باکس های آینه ای با اندازه های متفاوت سفره را زیباتر می کنند.

سفره عقدی جدید و پرطرفدار با گل های طبیعی

اگر توجه کرده باشید، امروزه یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین ایده های دیزاین مراسم های مختلف، استفاده از گل های طبیعی است. گل ها با خود نشاط، شادی و شادابی به فضا می آوردند و به همین دلیل وجود گل های طبیعی در فضا و چیدمان علاوه بر زیبایی موجب شادابی افراد و محیط می شود.

سفره عقدی جدید و پرطرفدار با گل های طبیعی

بنابراین اگر می خواهید مهمانان شما با تماشای سفره عقد احساس شادی و آرامش داشته باشند، حتما در دیزاین آن از گل های طبیعی استفاده کنید. مدل، رنگ، مقدار و نوع چیدمان این گل ها دقیقا به تم مراسم، سلیقه و بودجه شما بستگی دارد.

اما جالب است بدانید بسیاری از افراد گل های مختلف را با یکدیگر ترکیب می کنند و به صورت تکه ای در بخش های مختلف سفره و در کنار وسایل دیگر قرار می دهند تا جلوه داشته باشد. ترکیب این مورد از 10 مدل سفره عقد در فضای باز با مدل استنددار نیز بسیار پرطرفدار است.

سفره عقد با تم سفید

در مراسم هایی مانند نامزدی، عقد، عروسی وغیره یکی از پرطرفدارترین رنگ ها سفید است. زیرا این رنگ با نوع مجلس ارتباط بسیاری دارد و در عین حال احساس مثبتی را به افراد حاضر تلقین می کند. به همین دلیل یکی دیگر از سبک های بی نظیری که برای چیدمان سفره عقد می توانید از آن استفاده کنید، دیزاین با رنگ سفید است.

به طوری که تمام وسایل، گل ها، اکسسوری ها وغیره در سفره عقد شما تنها به رنگ سفید باشند. این سبک خاص، زیبا و برای طرفداران طرح های مینیمال و مدرن بسیار مناسب است. بنابراین اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، با استفاده از این سبک در برگزاری مراسم نامزدی یا عقد خود، باعث حال خوب خود و مهمانان و زیبایی هرچه بیشتر فضا شوید.

سفره عقد با گل های مصنوعی

یکی دیگر از مدل های پرطرفدار در 10 مدل سفره عقد در فضای باز، استفاده از گل های مصنوعی در دیزاین سفره است. اگر شما علاقه دارید که در سفره عقدتان حتما گل وجود داشته باشد و با استفاده از گل ها به چیدمان و دیزاین بپردازید اما بودجه لازم برای خرید گل طبیعی را ندارید، این گزینه برای شما عالی است.سفره عقد با گل های مصنوعی

زیرا نه تنها هزینه زیادی را برای تهیه گل ها پرداخت نمی کنید بلکه با استفاده از گل های مصنوعی از زیبایی و جلوه ای دوچندان در سفره عقد خود بهره مند می شوید. ضمن اینکه برگزاری مراسم عقد در فضای باز ممکن است موجب پژمردگی گل های طبیعی شود و شما با استفاده از گل مصنوعی اطمینان خاطر خواهید داشت.

همچنین توجه داشته باشید مراکز خدمات عروسی و عقد مانند یاکند بهترین ایده ها را برای دیزاین سفره عقد با گل های مصنوعی دارند.

سفره عقد با تم چوبی

دیگر مورد از 10 مدل سفره عقد در فضای باز که امروزه طرفداران به خصوصی دارد، چیدمان سفره با تم چوبی و استفاده از وسایل چوبی است. اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به چوب و تم چوبی علاقه دارند، بد نیست سفره عقد خود را نیز با این تم دیزاین کنید.

زیرا نه تنها بسیار خاص است بلکه جلوه زیبایی به فضا و سفره شما می بخشد. در این راستا می توانید از استند چوبی، صندلی های چوبی، باکس های چوبی و حتی اکسسوری هایی از جنس چوب برای تزئیین سفره استفاده کنید. البته ترکیب گل های طبیعی یا مصنوعی با تم چوبی نیز زیبایی به خصوصی دارد.

سفره عقد خاص با استفاده از پرده

یکی دیگر از مدل های خاص بین 10 مدل سفره عقد در باغ و فضای باز، این است که از پرده برای چیدمان و دیزاین استفاده کنید. اگرچه این سبک تنها به دیزاین فضای پشت سفره مربوط می شود اما بر جلوه، زیبایی و درخشش اجزای سفره عقد نیز تاثیر بسیاری دارد.

به همین دلیل توصیه می کنیم اگر قصد دارید مجلس عقد خود را در باغ تالار شرق تهران یا دیگر مناطق برگزار کنید و سفره عقدی در فضای باز بچینید، حتما از پرده استفاده کنید. وجود پرده با پلیسه و چین های زیاد پشت سر عروس و داماد باعث می شود که شلوغی و بهم ریختگی فضای باز در عکس ها و فیلم ها مشخص نباشد.

ضمن اینکه عروس و داماد با استفاده از این مورد از 10 مدل سفره عقد در فضای باز بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. همچنین پرده امکان دیزاین فضای پشت سفره عقد را نیز برای شما فراهم می کند. رنگ این پرده نیز به سلیقه شما و تم مراسم بستگی دارد اما بهترین و پرکاربردترین رنگ، سفید است.

سفره عقد با تور، حریر و ساتن

شاید تا به حال زیاد دیده باشید که در چیدمان سفره عقد از تور، ساتن یا حریر برای تزیین استفاده می کنند. اگرچه این مدل تکراری است اما با استفاده از آن ریسک افزایش یا کاهش جلوه فضا و سفره را به جان نمی خرید.سفره عقد با تور، حریر و ساتن

همچنین کاربرد زیاد این سبک نشان دهنده تاثیر زیاد این پارچه ها بر زیبایی سفره عقد است. بنابراین با اطمینان کامل برای افزایش جلوه سفره و وسایل آن در مراسم عقد خود در بهترین باغ تالار تهران از یکی از این پارچه به عنوان سفره یا برای تزیین استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ساتن، تور و حریرهای سفید جلوه زیادی به سفره می دهند. بنابراین اگر تم مراسم شما رنگ به خصوصی است، بخشی از پارچه ها را به آن رنگ و بخش دیگری را به رنگ سفید تهیه کنید. ترکیب این دو سفره عقد را بسیار زیبا می کند.

سفره عقد گرد

اگر به دنبال بهترین ایده سفره عقد در فضای باز هستید، باید بدانید یکی از مدل هایی متفاوت و زیبا در بین 10 مدل سفره عقد در فضای باز، دیزاین سفره به شکل گرد است. شاید تا به امروز چنین مدلی را ندیده و با آن آشنایی نداشته باشید اما شک نکنید که ارزش امتحان را دارد.

اگر جز افراد خاص پسند هستید و دوست دارید سفره عقد شما با اکثر افراد متفاوت باشد، تلاش کنید وسایل آن را به شکل گرد بچینید. استفاده از این روش چیدمان باعث می شود که توجه مهمانان به سفره خاص شما جلب شود و همچنین در زیبایی عکس و فیلم ها نیز تاثیرگذار است.

البته دیزاین سفره عقد به صورت گرد نیازمند تخصص و ایده پردازی بسیار است. بنابراین اگر توانایی، استعداد و زمان کافی را برای چیدمان سفره عقد گرد ندارید، توصیه می کنیم از کمک مراکز تشریفات عروسی در این راستا استفاده کنید.

بهترین مرکز تشریفات برای دیزاین سفره عقد در فضای باز

حال که با 10 مدل سفره عقد در فضای باز آشنا شدید، آیا می دانید دیزاین سفره خود بر اساس این مدل ها را به کجا بسپارید که به بهترین شکل آن را انجام دهد؟

اگر زمان، آرامش و توانایی کافی را برای دیزاین سفره عقد خود ندارید اما می خواهید بسیار زیبا و بر اساس مدل انتخاب چیدمان شود، باید به بهترین مرکز تشریفاتی مراجعه کنید. در این رابطه باید بدانید بهترین مرکز آن است که از نیروهای هنرمند، متخصص و آشنا به سبک های جدید دیزاین برای چیدمان سفره عقد کمک می گیرد.

همچنین مرکزی که به آن مراجعه می کنید، باید کاتالوگی از سفره عقدهایی که دیزاین کرده است را به همراه هزینه آن داشته باشد تا با استفاده از آن بهترین مدل را انتخاب کنید. در این رابطه باید بدانید یاکند یکی از مراکز تشریفات و خدمات مجالس عروسی، عقد، نامزدی وغیره در تهران است که از پرسنلی مجرب و متخصص در این زمینه کمک می گیرد.

به طوری که با مراجعه به این مجموعه، دیزاین سفره عقد شما به شکلی انجام می شود که چشم ها را خیره خواهد کرد. البته یاکند خدمات دیگری نیز دارد و در واقع می توانید صفر تا صد مراسم عقد خود را به این مرکز بسپارید.

در نتیجه

از آنجا که امروزه مدل های مختلفی برای دیزاین و چیدمان سفره عقد در فضاهای مختلف وجود دارد، ما در این متن به معرفی 10 مدل سفره عقد در فضای باز پرداختیم. به طوری که در این راستا با مدل هایی همچون سفره عقد با استند، سفره عقد با تم چوبی، سفره عقد با گل طبیعی یا مصنوعی و سفره عقد با حریر، تور و ساتن آشنا شدید.

علاوه بر این ها به مدل های دیگری مانند سفره عقد با باکس های چوبی، شیشه ای و آینه ای، سفره عقد با تم سفید، سفره عقد گرد و سفره عقد با پرده اشاره کردیم. همچنین گفته شد که اگر برای دیزاین سفره خود به کمک نیاز دارید، باید به بهترین مراکز تشریفاتی مراجعه کنید.

چنان که دانستید یاکند یکی از مراکز تشریفات مجالس در تهران است که خدمات چیدمان سفره عقد آن را پرسنلی ماهر و متخصص انجام می دهند. همچنین متوجه شدید با مراجعه به یاکند از خدمات دیگری نیز برای برگزاری مجلس خود می توانید بهره مند شوید.